feature

Sıkça Sorulan Sorular

TolNet - Tol Bilişim Hakkında Sıkça Sorulan Soruların Cevaplarına Ulaşın

TolNet - Tol Bilişim hakkında sıkça sorulan soruların bir kısmı aşağıda cevaplanmıştır. Eğer sorunuzun cevabını bu sayfa da bulamıyorsanız bizimle iletişim kurmaktan çekinmeyin.

  • TolNet - Tol Bilişim BTK (Bilişim Teknolojileri Kurumu) Lisansına Sahip ve Yasaldır.
  • TolNet - Tol Bilişim Kablosuz ve Kablolu ADSL Tarifeleri Sunar.
  • TolNet - Tol Bilişim Kapsama Alanlarını Sürekli Genişletiyor.
  • TolNet - Tol Bilişim Kota (AKN - AKK) Uygulaması Gerçekleştirmez.
  • TolNet - Tol Bilişim Taahhüt ve Bağlayıcı Sözleşme İmzalatmaz.
  • TolNet - Tol Bilişim Beklenmeyen Faturalar Göndermez.

Daha Fazla Soru & Daha Fazla Cevap

TolNet - Tol Bilişim hakkında sıkça sorulan sorular ve cevaplarını aşağıda bulabilirsiniz.

Hizmetiniz Yasal mı?

TolNet - Tol Bilişim, internet erişim Hizmetleri
TOL İNTERNET BİLGİSAYAR VE BİLİŞİM HİZMETLERİ TİC. LTD. ŞTİ.

tarafından sunulmaktadır. Şirketimiz, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu tarafından verilen 20/02/2014 tarihli İnternet Servis Sağlayıcılığı yetki belgesi ile hizmet vermektedir.
TolNet - Tol Bilişim marka ve logosu tescillidir.

Yüksek Hızlı İnternete Erişmek İçin Telefon Hattına İhtiyacım Var mı?

TolNet - Tol Bilişim Kablosuz İnternet hizmetimizi kullanırken sabit telefon hattı gerekmemektedir. TolNet - Tol Bilişim'de internete girmek için telefon hattına ihtiyaç duymaz, kullanmadığınız telefona fatura ödemezsiniz? Ayrıca diğer ISS firmaların uyguladığı Yalın ADSL ücreti de TolNet - Tol Bilişim'de bulunmamaktadır.

Kablosuz İnternet Erişim Sistemi Nasıl Çalışıyor?

Türk Telekom altyapısında fiberoptik hatlar aracılığı ile yüksek kapasiteli internet bağlantısı ana POP noktamıza ulaşıp buradan alt POP noktalarına iletilir. POP noktasında düzenlenen internet hizmeti son kullanıcıya iletilmek üzere alt POP noktalarına ulaşır. Bu noktalardan da son kullanıcıya hizmet sağlanır.

TolNet - Tol Bilişim'den hizmet almak için hangi donanımlara ihtiyacım var?

TolNet - Tol Bilişim'den hizmet almak için sistemimize uygun anten ve router cihazlarına ihtiyacınız vardır. Bu donanımlar TolNet - Tol Bilişim tarafından aboneli sırasında sağlanmaktadır.

TolNet - Tol Bilişim, neden ucuz?

TolNet - Tol Bilişim kablosuz olarak çalışan bir sistemle internet erişiminizi sağladığı için altyapı maliyetleri diğer firmalara göre daha düşüktür. Bu avantaj direkt olarak abone ücretlerine yansılıtılmıştır.

Bağlantınız güvenli mi?

TolNet - Tol Bilişim altyapısında tüm internet trafiği güvenli arayüz ile gerçekleştirilmekte ve tüm verileriniz güvenli bir şekilde transfer edilmektedir.

Hem bilgisayarım hem telefonum ile aynı abonelik üzerinden internet kullanabilir miyim?

Kurulum esnasında yapılan AP Router ile internete 4 adete kadar kablolu cihaz, sınırsız sayıda kablosuz cihazla aynı abonelik üzerinden erişebilirsiniz. İnternete bağlanan cihaz sayısı ile ilgili sınırlama AP ROuter teknik özelliklerinden kaynaklanmaktadır.

Birden fazla kullanım alanım (iş yeri şubesi, ev vs.) var. Bu alanlara VPN kurulabilir mi?

Kullanım noktalarında bağlanacak bir cihaz ile IPSec vb. protokoller kullanarak internet üzerinden noktadan noktaya ve notadan çok noktaya veri transferi yapılabilir.

Kötü havalar koşullarında internet kesilir mi?

Yağmur ve kar için %99.9 kesintisiz hizmet için altyapı planlaması yapılmaktadır ve sistem bu şekilde çalışmaktadır. Yağmur ve karda kesinti yaşayabilecek noktalara hizmet vermemekteyiz. Yıllardır çalışan sistemimizde en kötü hava koşullarında dahi kesinti yaşanmamıştır. Aşırı rüzgardan antenlerin etkilenmemesi için iyi monte edilmesi gerekmektedir ve tüm noktalarımızın montajı bu şekilde yapılmaktadır.

IP adresim statik mi?

IP adresi varsayılan olarak dinamiktir ve belirli periyotlarda değişmektedir. Ancak talep eden abonelerimize Statik IP adresi sağlanmaktadır.

Maksimum ne kadar hız verebilirsiniz?

TolNet - Tol Bilişim ile internete bağlanacağınız hız tarife değerleriniz ile sınırlıdır. Ancak daha yüksek hızlı bağlantı ihtiyacı duyan müşterilerimiz için 100 Mbps'e kadar hıza erişebilen özel tarifeler sunabilmekteyiz.

Arıza bildirimlerine ne kadar sürede cevap veriyorsunuz?

Merkezden müdahale edilecek sorunlara 7/24 anlık olarak çözüm getirebilmekteyiz. Müşteri yerinde müdahale edilmesi gereken durumlarda 1-4 saat içerisinde arıza giderilmektedir.

POP Noktanızda elektrik kesintisi olunca, internetimiz kesiliyor mu?

Tüm POP noktalarımız 24 saat enerjisiz çalışacak UPS desteği ile çalışmaktadır. 24 saati aşacak kesintilere yedekli güzergahlardan veri akışı sağlanmakta ve internet erişimi %99 kesintisiz sağlanmaktadır.